گیاهان سمی که می توانند به حیوانات خانگی شما آسیب برسانند

از حیوانات خانگی خود در برابر گیاهان سمی که در باغ شما رشد می کنند محافظت کنید! بیرون گرمتر می شود و گل های بهار شکوفا می شوند. ممکن است به این فکر کنید که چه چیزی برای تابستان بکارید. اما مراقب آنچه که می کارید باشید – به خصوص اگر حیوانات خانگی شما دوست دارند بجوند. اگر حیوانات خانگی شما آنها را بخورند بسیاری از گلهای زیبایی که در حیاط خود پرورش می دهید ممکن است خطرناک باشد. اینها برخی از گیاهان سمی است که به طور معمول در باغ ها یافت می شود:

آزالیا

آزالیاس و رودودرون حاوی گریانتاکسین ها هستند ، ماده ای سمی که می تواند علائمی از جمله: استفراغ ، اسهال ، ریزش آب ، ضعف و بی حالی را ایجاد کند. مسمومیت شدید می تواند مشکلات قلبی ایجاد کند و منجر به کما و مرگ شود. (همچنین به رودودندرون مراجعه کنید.)

لوبیای کرچک

لوبیای کرچک حاوی سمی به نام ریسین است ، پروتئینی گل میخک هندی  که می تواند باعث درد شدید شکم ، استفراغ ، اسهال ، تشنگی بیش از حد ، ریزش آب ، ضعف و کاهش اشتها شود. موارد شدید می تواند باعث کم آبی بدن ، کشیدگی عضلات ، لرزش ، تشنج ، کما و مرگ شود.

سیکلامین

گیاهان سیلامین حاوی سمی به نام سیکلامین است ، اما ریشه گیاه حاوی بیشترین غلظت است. اگر خورده شود ، سیلامین می تواند باعث مشکلات معده از جمله استفراغ شود. در موارد نادر برای حیوانات خانگی کشنده بوده است.

کالانچو

این گیاه را می توان در فضای باز یا داخل منزل در ظروف پرورش داد. این یک گیاه خانگی محبوب است که دارای برگهایی شبیه کاکتوس است. کالانچو حاوی اجزایی است که می تواند باعث ناراحتی معده شود. بعضی از انواع گیاهان سموم دارند که می تواند به طور جدی بر ریتم و سرعت قلب تأثیر بگذارد.

نیلوفرها

اعضای خانواده لیلی برای گربه ها بسیار سمی هستند. جز component سمی شناخته نشده است ، اما خوردن مقدار کمی از گیاه می تواند باعث آسیب شدید کلیه شود.